První jarní víkend venku je za námi!

V dubnu jsme zahájili letošní sezónu víkendových výletů. Tradiční místo, chatová základna Eliška, možná trochu netradiční program.

V páteční odpoledne jsme se všichni sešli a připravili chatu na náš pobyt. Dubnové večery byly stále chladné a tak jednou ze základních potřeb byla dostatečná zásoba dříví na celou noc a teplý čaj. Po zajištění těchto nezbytností jsme vyrazili na krátký pochod, kterým nás provázely nejrůznější šifry. Ty nakonec skončily u teplé večeře a promítání příběhu Cesta kolem světa, který nás provede letošním velkým táborem.

Sobotní plán byl jasný. Na tento den totiž připadl první ročník akce „Čistý Fryšták“, kterou jsme, za spolupráce roverského oddílu, samozřejmě podpořili.  Po ránu jsme na náměstí vyzvedli pytle na odpad a pracovní rukavice a v devět hodin se pustili do díla na Skalce v Horní vsi. Za pár hodin práce Skalka a její přilehlé okolí přece jen trochu prohlédlo. Výsledkem bylo 35 pytlů nejrůznějšího odpadu a hromada kovošrotu. Myšlenka takové soboty je výborná. Strávit den venku v přírodě, odvést kus dobré práce a alespoň trochu ulevit okolí města, ve kterém všichni žijeme, má dozajista obrovský význam. Možná jen škoda, že se do akce nezapojilo více Fryštačanů.

Počasí nám přálo, a tak po vydatném obědě následovala ještě část odpoledne plná her a zábavy zpět na chatě. Trocha úklidu a pro letošek prvních 24 hodin strávených v přírodě bylo za námi. Už teď se ale těšíme na jarní minitábor, který nás čeká druhý květnový víkend a kam jsou zváni všichni zájemci, kteří by s námi chtěli jet na velký tábor.
Bližší informace nejen k tomuto víkendu naleznete na webu www.skautfrystak.cz