Jarní minitábor

Začátek května je za námi, stejně tak jako tradiční minitábor, který pořádáme společně s dívčím oddílem. Předpověď počasí hlásila příznivý stav, a tak jsme se v páteční pozdní odpoledne sešli na Elišce a zahájili tuto jarní akci.

Hned odpoledne jsme vyrazili na krátkou procházku po okolních lesích, abychom zjistili, co je směrem k Ondřejovsku nového.  Kus lesa ubyl, kus zase přibyl, ale jinak je tahle krajina stejně krásná, jako před zimou. Večerní program už jen doplnil krásné odpoledne a začátek byl za námi. Ráno nás po rozcvičce čekala spousta práce okolo chaty, které se kluci i holky zhostili na výbornou a dokonce se na Elišce objevila čtyři krásná koťátka. Táborová sobota by se neobešla bez vaření na ohni, které mělo za výsledek vydatný guláš v několika variacích.

Celé odpoledne, protkáno směsí her a zábavy, směřovalo k večernímu slavnostnímu táboráku. Při příležitosti 25. výročí obnovení skautingu ve Fryštáku se sešla i početná část oldskautů. Některým byly předány děkovné listy za přínos pro skauting v našem městě, jiní zase zavzpomínali, jak to tenkrát bylo. Příjemný večer jsme zakončili noční hrou a ti starší z nás si poseděli a zazpívali u dohořívajícího ohně.

Nedělní ráno proběhlo, díky rychlému přesunu na mši svatou, trochu hekticky. Po návratu se však program opět ustálil a netradiční závody s vlastnoručně vyrobenými nosítky nás dovedli až k langošům, které už po několik let tvoří neodmyslitelnou součást konce minitábora.

Dva dny utekly jako voda. Pravděpodobně proto, že si je dokážeme řádně užít. I když s sebou neneseme počítače a telefony, dokážeme se bavit, hrát si a budovat přátelství. A to bychom přáli zažít i všem ostatním.

Adam Bělák