Ivančena

V sobotu 23.4.2016 jsme se zúčastnili každoročního výstupu ke skautské mohyle Ivančeně.

Byla postavena na památku pěti popravených skautů na konci 2. Světové války v dubnu 1945 za účast v protinacistickém odboji. V říjnu následujícího roku vystoupali na Ivančenu skauti z Moravské Ostravy a položili první kameny.

Tradičně jsme výstup zahájili nástupem všech oddílů ve Frýdlantu nad Ostravicí a vyrazili vzhůru. U Ivančeny se sešlo velké množství skautů a skautek z celé České republiky, přidali své kameny na mohylu, proběhl nástup a naposledy jsme si prohlédli starou podobu mohyly, jelikož se bude rekonstruovat . Poté jsme se rozešli a odjeli zpátky ke svým domovům.

(Více fotek zde)